Icoana Maicii Domnului recondiționată

Anunțuri / comunicate Septembrie 7, 2024

Cu ajutorul lui Dumnezeu a ajuns în parohia noastră icoana Maicii Domnului înveșmântată de sărbătoare. Mare este bucuria să vedem că această icoană cu un istoric măreț, este îmbrăcată în veșminte noi. Mare ne-a fost surprinderea să vedem că această iconă a Maicii Domnului este o copie după icoana de la Mănăstirea Prodromu din Sfântul Munte. Este Maica Domnului Prodromița. Mâine cu prilejul sărbătorii închinate Maicii Domnului, vom resfinți această icoană și pentru toți cei doritori, vă aștepăm să pășiți pragul Bisericii noastre pentru a aduce Maicii Sfinte.

Mulțumim pe această cale familiei care a dorit să restaureze această icoană și ne rugăm Maicii Domnului să poarte de grijă celor care au pus suflet în acest proiect de suflet.

Mare este Dumnezeu! Vă suntem recunoscători tuturor.

Citește alte articole despre: evlavie la Maica Domnului