Prima întâlnire cu tinerii de anul acesta și comemorarea marelui poet Mihai Eminescu

Activități Ianuarie 15, 2023

În data de 14 ianuarie a fost prima întâlnire cu tinerii din parohia noastră, unde am pus "țara la cale" pentru noul an în care am intrat. Tot sâmbătă am pregătit un cântec pe versurile poeziei "Pe lângă plopii fără soț" pentru a comemora pe marele poet român Mihai Eminescu.

Duminică am avut bucuria de a fi împreună în Sfânta Liturghie, unde copii au cântat deosebit de frumos în strană. Ulterior din partea Fundației Caravana Zâmbeteleor au primit câte un pachețel de dulciuri pentru a marca ziua poetului nostru drag, Eminescu.

Fundația Caravana Zâmbetelor și-a propus să ne încurajeze în proiectele cu tinerii de anul acesta și de aceea le suntem recunoscători.

Mulțumim tinerilor pentru implicare și devotament pentru Biserica lui Hristos, mulțumim Fundației Caravana Zâmbetelor, mulțumim comunității noastre parohiale care ne sprijină și nu în ultimul rând vă mulțumim dumneavostră dragi prieteni pentru că ne urmăriți și încurajați.

Citește alte articole despre: Mihai Eminescu