Moment artistic pentr 1 decembrie

Activități Decembrie 3, 2023

Am simțit astăzi bucurii izvorâte din trăiri amplificate de Sfânta Liturghie care ne-a adus împreună, cu dragoste, în micuța și frumoasa noastră biserică. Și pentru că rugăciunea este pacea sufletului și desăvârșire întru Hristos, am simțit comuniunea celor mici și a celor pe care Dumnezeu i-a înzestrat cu înțelepciunea anilor. De câteva zile, copiii parohiei poartă în glasuri și în gânduri ecourile Marii Uniri, ale dorinței de a păstra România frumoasă. Doamna preoteasă Ioana și părintele nostru aduc o emoție aparte și o căldură mângâietoare celor ce țin aproape lumina curată a credinței. Există printre noi oameni cu suflet mare care se gândesc să îi răsplătească și să îi bucure pe copii. Toate eforturile grupului ,,Bucuria" s-au încununat astăzi cu dulci daruri oferite cu generozitate de familia Dorel Rățoi. A fost ca o sărbătoare în familie, cu tihnă, pace și mulțumire sufletească. Recunoștință!

Să reverse Bunul Dumnezeu și asupra voastră bucuria noastră de astăzi și dintotdeauna!

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate!

Citește alte articole despre: 1 Decembrie