La săniuș

Viața parohiei Februarie 20, 2024

Când Dumnezeu a creat Lumea s-a gândit la noi. Ne-a dat viață să-I înțelegem Cuvântul, ne-a dat cuget să-I simțim Desăvârșirea, ne-a pus grai să spunem tuturor despre marea Sa iubire de oameni, ne-a înzestrat cu vedere să înțelegem Creația Sa perfectă. Și, pentru că o formă de cunoaștere este călătoria, am găsit clipe de vacanță pentru trăit împreună. Părintele și familia Sfinției-Sale, copiii ,,Bucuriei" și adulții parohiei au simțit, în primele două zile ale acestei săptămâni, trăirea binecuvântată a celui ce vede lumea cu ochii călătorului. Pentru copii a fost prilej de joacă, poveste, film și voie bună. Pentru adulți - liniște și tihnă. Toți, în glas de rugăciune, au mulțumit Lui Dumnezeu pentru Lumea Sa minunată. La Durău, aerul e mai pur, oamenii mai buni și gândul mai curat. Așa am plecat, cu dor de bucurii simple pentru copii și părinți frumoși. Așa ne-am întors: cu mulțumirea că Dumnezeu a îngăduit răgaz pentru noi, pentru împreună bucurie! Slavă Domnului pentru toate!

Citește alte articole despre: excursie