Concert de colinde în Biserica satului

Corul parohiei Decembrie 25, 2023

Ce poate fi mai frumos decât să petreci prima zi de Crăciun în glas de colinde. Cu mila Bunului Dumnezeu, am fost uniți cu toții în Sfânta Liturghie, unde mulți enoriași, copii și adulți au primit Sfântul Trup și Sfântul Sânge al Domnului nostru Iisus Hristos; totul fiind încununat cu un concert de colinde cu totul emoționant. Tinerii parohiei noastre, coordonați de Preoteasa Nemțanu Lăcrămioara Ioana au bucurat inimile enoriașilor noștri prin emoționante colinde. La final au primit multe dulciuri din partea Fundației Caravana Zambetelor, printr-un prieten de suflet Gheorghe Savatin. Le suntem tare recunoscători pentru implicarea rodnică în viața tinerilor noștri. Mereu ne-au fost alături și ne-au sprijinit în proiectele de suflet.

Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru un timp rupt din veșnicie.

Mulțumim tinerilor pentru implicare dar și sătenilor noștri pentru dragistea ce ne-o oferă.

Citește alte articole despre: Concert de colinde