Cateheză "Sfânta Scriptură- taina lui Dumnezeu cu inima omului"

Activități August 7, 2023

Sfânta Scriptură sau Biblia, după cum o cunoaștem fiecare dintre noi, stă la baza formării noastre duhovnicești și ori de câte ori pășim pragul Bisericii auzim ecoul acestui text sfânt. Duminică am avut bucuria de a asista la o cateheză pe tema "Sfânta Scriptură- taina lui Dumnezeu cu inima omului", unde am descoperit lucruri noi despre cum, când și de ce a apărut Biblia. Au fost momente tainice, sincere dar și de o curiozitate binecuvântată, pentru a cunoaște adevărul despre credința ortodoxă.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru o zi minunată!

Mulțumim din toată inima celor prezenți care s-au remarcat printr-o deschidere uimitoare față de cuvântul lui Dumnezeu.

Mulțumim familiei Mantea Constantin și Adriana pentru că ne-au răcorit cu o limonadă foarte gustoasă.

Toți cei prezenți au primit Biblia în dar, din partea parohiei noastre!

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Citește alte articole despre: Cateheza misionara